Türkiye’den Amerika’yı Aramak – Amerika Nasıl Aranır?

Türkiye’den Amerika Birleşik Devletleri’ni aramak için özel bir yöntem yoktur. Cep telefonundan Amerika’yı aramak istiyorsanız, gsm operatörünüzün uluslararası görüşmelere izin vermesi, sabit telefondan Amerika’yı aramak istiyorsanız; servis sağlayıcınızın buna izin vermesi gerekmektedir. Peki Türkiye’den ABD nasıl aranır?

TÜRKİYE’DEN AMERİKA NASIL ARANIR?

Öncelikle ABD’nin uluslararası telefon kodu olan +1 tuşlanır. Amerika’da hangi şehri arayacak olursanız olun ya da Amerika’da hangi cep telefonunu ve gsm operatörünü arayacak olursanız olun bu numarayı tuşlamak zorundasınız. Daha sonra aramak istediğiniz şehrin alan kodu ve numarasını tuşlayarak hem cepten hem de sabit telefondan görüşme yapabilirsiniz. Amerika telefon fiyatları ve telefon görüşmesi ücretleri eyaletten eyalete veya şehirden şehire değişkenlik gösterebileceği gibi sizin servis sağlayıcınızın tarifesine göre de değişkenlik gösterebilir.

AMERİKA TEL NO SORGULAMA – BULMA VE ÖĞRENMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

*** ABD telefon numaraları öğrenme hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

3 thoughts on “Türkiye’den Amerika’yı Aramak – Amerika Nasıl Aranır?

 1. Sezgin Tarı says:

  Amerika da halen kullanılmakta olan bir cep numarasını doğrulamak istiyorum. Arkadaşıma diğer iletişim ağları üzerinden ulaşamıyorum ve direk aramak üzere tel. numarasını doğrulamak istiyorum…
  cep no: +1 412 961 5122

 2. nilsu says:

  ben los angeleste bir arkadaşımi aramak istiyorum.başina sadece +1 mi koyacağım. arkadasim buna benzer bir numara verdi. başı (700) 965 56 45 başi kesin 700 ama sonunu salladım. los angelesin alan kodu diye arattigimda bussuru sey var . yardim edebilirmisiniz?

 3. Sezgin Tarı says:

  15 Mayıs 2016 tarihinde sitenizden kendi adımla yayınlamış olduğum Türkiyeden Amerika nasıl aranır? başlıklı numara doğrulama mesajımın sitenizden süratle kaldırılmasını rica ediyorum.
  saygılarımla

  Sezgin tarı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>