Numara Görünmeden Gizliden Mesaj Atma – 2020

mesaj

Akıllı telefonlar popüler olmayıp, anlık iletişimin sms ile sağlandığı dönemlerde, gizli sms gönderme denen bir olay vardı. Burada esasen gizli denen, gizli arama yapmak gibi bir şey değil, yurtdışındaki bir gsm operatörünün sağladığı telefon numarası üzerinden gönderilen sms idi. Şimdilerde de bunu yapmak mümkün. Peki gizliden mesaj nasıl atılır?

NUMARA GÖRÜNMEDEN MESAJ ATMA

İnsanlar genelde numara görünmeden mesaj atma programı – uygulaması aramaktadılarlar. Eskiden Vodafone gizli sms servisi vardı. Yine Turkcell gizliden mesaj atma veya Türk Telekom gizliden mesaj atma uygulaması da vardı. Ancak smsin popülaritesini yitirmesi üzerine bu servisler kapatıldı. Tabii bir de işin hukuki boyutu vardı. Şimdilerde ise whatsapptan gizli mesaj atma var. Bunun için yurtdışında pek çok servis var. Buna anonim sms atma deniyor.

GİZLİDEN WHATSAPP MESAJI ATMA

Numara görünmeden whatsapp mesajı atmak mümkün değildir. Her şeyden önce Whatsapp uygulaması buna izin vermemektedir. Zira bu uygulamayı kullanabilmek için ancak bir cep telefonu numaranız olması ve Whatsapp cep telefonu numarası doğrulama işlemiminin tamamlanmış olması gereklidir. Peki Whatsapptan numara görünmeden gizliden mesaj nasıl atılır? Bununla ilgili Türk siteler mevcuttu ancak yargı yoluyla kapatıldı. Ayrıca yurtdışında da bazı sistemler mevcut. Örneğin Bulgaristan hattı üzerinden yani yurtdışından Whatsapp’a mesaj gönderme imkanı tanıyan servisler var. Burada yine numara gözükmektedir. Ancak ülkemizde olduğu gibi Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom hatları gibi 532, 533, 505, 542, 535, 536 vb. ile başlamak yerine +359 ile başlayan alakasız bir numara (örneğin +3596871133, +1546848655 vb. gibi) burada iletilmek istenen mesaj bu numaralar aracılığı ile gönderilmekte. Yine aynı şekilde whatsapp gizliden arama – numara görünmeden arama yapmak mümkün değildir. Henüz böyle bir servis mevcut değil.

*** yabancı numaradan mesaj atma hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

 

3 thoughts on “Numara Görünmeden Gizliden Mesaj Atma – 2020

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>